klíčová slova
logo

 

 Plastová okna

 

plastová okna

Ilustrační foto

Nejčastější důvody pro výměnu oken jsou tepelná úspora, bezpečnost, nízký hluk a nyní na omezenou dobu dotace Zelená úsporám.

 

Tepelná úspora - je dána tepelnou propustností materiálu vyádřenou koeficientem prostupu tepla U(k).Platí : čím nižší je jeho hodnota, tím vyšší je tepelná úspora. Koeficient prostupu tepla naleznete na každém technickém listu výrobku.

 

Bezpečnost - Ve standardním provedení splňují všechna námi navrhovaná okna základní stupeň bezpečnosti. Lze ji však navýšit bezpečnostním tvrzeným sklem, uzamykatelnou klikou, zvýšeným počtem rámových uzávěrů aj.

 

Hladina hluku - První dojem po výměně oken, který zaregistrujete, je snížení hladiny hluku z exteriéru. Hluk se nejlépe šíří otevřenými otvory nebo sparami, proto je kvalitní utěsnění všech spár pro útlum hluku velmi zásadní. U plastových oken bychom pak doporučujeme okna s trojitým těsněním. Je prokázáno, že okna s dvojitým těsněním mají podstatně nižší útlum hluku než okna s 3 těsněními, proto jsou např. plastová okna s dvojitým těsněním jsou pro odhlučnění domů a bytů na rušných silnicích rozhodně nevhodná.

 

 
kontakt

 

 


Tagy : plastová, úspora

Copyright © GAPROJEKTY
úvod nahoru