klíčová slova
logo

 

 Tepelná čerpadla

tepelná čerpadla

tepelné čerpadlo Hotjet

Tepelné čerpadlo je stroj, který čerpá teplo z jednoho místa na jiné vynaložením vnější práce. Obvykle je to z chladnějšího místa na teplejší. Princip tepelného čerpadla je základem řady strojů a zařízení např. lednička, klimatizace, něktreré druhy vytápění..Tepelná čerpadla prošla od svého vzniku cenovou odtučňovací kůrou.

 

Provádíme kompletní realizaci tepelných čerpadel od výpočtu měrné spotřeby tepla objektu, správného navržení systému a instalaci zařízení. určené pro rodinné domy v koncové realizační ceně 110 - 145 tisíc korun. Jsou to čerpadla od tuzemské firmy Hotjet, řady "one" a "ask". Tato čerpadla typu vzduch - voda nebo vzduch - vzduch mají topný faktor (účinnost) 3,5 a ten je spolu s příznivou cenou řadí mezi výhodné ekologické zdroje na vytápění.

 

 

Základní pojmy.

Topný faktor - je základním parametrem ukazujícím "účinnost" tepelného čerpadla. Je to poměr mezi vyrobeným teplem a spotřebovanou elektrickou energií. Čím vyšší topný faktor, tím je provoz zařízení levnější.

 

Typ čerpadla - první slovo označuje odkud tepelné čerpadlo bere energii (země, voda, vzduch), druhé slovo označuje jak tepelné čerpadlo energii dodává do objektu (voda, vzduch). Označení země/voda tedy znamená odběr tepla ze země a ohřev vody v topném systému. Některá čerpadla země/voda mohou být označována i jako voda/voda.

 

 

 

 
kontakt

 


Copyright © GAPROJEKTY
úvod nahoru