Utopenec z Ostrožských jezer


Utopenec Utopenec

Špekáčky z místního řeznictví, cibule z Ostrožské Lhoty, Bzenecký ocet a voda ze štěrkových jezer v Ostrožské Nové Vsi jsou základem této lidové pochoutky.

Balení je v plastovém kbelíku 500g nebo čtyřlitrová sklenice.

 

 

Okurky ve sladkokyselém nálevu


Ostrožské okurky

Přímo u nosu máme stálé pěstitele okurek, (pozn. ZD Ostrožská Lhota a soukromník z Blatnice pod Sv. Antonínkem) do výroby jsme zařadili i tento výrobek. Používáme klasický domácí nálev s koprem, mrkví, cibulí, hořčicí a kořením. Výsledkem jsou křupavé okurky vhodné na výrobu tatarské omářky, bramborového salátu a jiné.

Výrobek je ve skleněném obale se šroubovacím víčkem.

 

 

 

E-shop

 

Hlíva ústřičná ve sladkokyselém nálevu


Hlíva ve sladkokyselém nálevu

Hlíva ústřičná - houba pocházející z Číny, nyní rozšířená po celém světě. Slovácká obec Blatnička leží asi 10 km východně od Veselí nad Moravou na předhůří Bílých Karpat. Před čtyřiceti lety zde místní zemědělci začali pěstovat hlívu ústřičnou. Pěstírna dodnes v menší míře funguje a z naší spolupráce vznikl tento regionální výrobek. K hlívě jsme opět dodali v rámci možností místní suroviny. Jenom zavařovací hrnec má německou značku a je pravděpodobně vyroben v Asii. Ale doufáme, že nám to prominete. Hlíva v nálevu může být součástí dárkového koše nebo jako delikatesa při posezení u vína.

 

Výrobek je ve skleněném obale se šroubovacím víčkem, trvanlivost 24. měsíců.

 

 

 
 KAROTKIN – dodavatel produktů ze Slovácka - Česká republika.
© 2011 GAPROJEKTY